[Rozmiar: 585191 bajtów] [Rozmiar: 585191 bajtów]

  Nie bój się być cały i zdrowy!
Bądź przyczyną, a nie efektem!

[Rozmiar: 963491 bajtów]

  System Refleksoterapeutyczny VACUFLEX


   Rozwój technologiczny znalazł zastosowanie w wielu dziedzinach współczesnej medycyny. Fakt ten możemy również odnotować w rozwoju refleksologii. Przykładem jest nowatorski system refleksoterapii o nazwie "Vacuflex". Wykorzystuje on zdobycze techniki, nie tracąc przy tym więzi z pacjentem, fundamentalnego elementu każdego rodzaju terapii. System ten zwiększa możliwości samoleczenia organizmu przez kombinację w ramach jednego zabiegu dwóch niezwykle skutecznych terapii naturalnych - refleksoterapii stóp i akupunktury. Pierwowzór systemu Vacuflex został wynaleziony w Danii na początku lat 60-tych. Potem został rozwinięty i udoskonalony przez Inge Dougans.
system vacuflex   Celem zabiegu z użyciem urządzenia Vacuflex jest przywrócenie równowagi fizjologicznej organizmu poprzez wzmożenie naturalnych mechanizmów detoksykacji (odtruwania). W efekcie zabieg pozwala terapeucie na szybkie zdiagnozowanie zablokowań receptorów stóp i meridianów, a pacjentowi na szybkie i skuteczne leczenie.

Zabieg w systemie Vacuflex składa się z dwóch części:
podciśnieniowej terapii za pomocą specjalnych butów oraz bańkoterapii za pomocą silikonowych przyssawek umieszczanych na akupunktach kończyn górnych i dolnych. Na stopy zakładane są specjalnie skonstruowane filcowe buty z higienicznym wkładem. Dozują one stałe i precyzyjnie kontrolowane ciśnienie wokół stóp. Taki sposób oddziaływania jest szczególnie dobrze akceptowany przez osoby mające niski próg bólowy lub bardzo czułe na ucisk na receptory stóp, związane z zaburzeniami organizmu. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać silny ucisk lub kłucie niektórych receptorów, w przeciwieństwie do ostrego bólu tych miejsc podczas zabiegu manualnego. Uczucie w butach jest takie, jakby ktoś ściskał nasze stopy. Ten etap zabiegu trwa tylko 5 minut. Zabieg ręczny koncentruje się na określonych receptorach stóp w krótkim czasie. Może też powodować kurcze mięśni podczas ich stymulacji. Zabieg Vacuflex jest zarówno wygodny i relaksujący, ponieważ przez cały czas jego trwania stymulowany jest splot słoneczny. Nie dochodzi do bolesnych skurczów mięśni. Dlatego też jest to szczególnie wartościowy zabieg dla dzieci i osób starszych.

  Ciśnienie wywierane na stopy odruchowo oddziaływuje na narządy wewnętrzne i przynosi odprężenie. Naczynia krwionośne rozszerzają się, poprawia się ukrwienie tkanek, a co za tym idzie następuje optymalne zaopatrzenie komórek w tlen i substancje odżywcze. Organizm ma ułatwione zadanie usuwania toksyn i metabolitów. Godną uwagi cechą urządzenia jest powstawanie barwnych zmian na stopach, które utrzymują się przez około 15-30 sekund po zdjęciu butów. Powodem tego jest ciśnienie działające na zablokowane receptory. Efekt ten wykorzystywany jest przez refleksologa do odczytania i interpretacji zmian na stopach. W zależności od rodzaju i stopnia zaawansowania choroby pojawić się może kolor niebieski, czerwony, żółty i biały.

stopy po zabiegu vacuflex

Ich rozkład zmienia się z zabiegu na zabieg, wraz z postępami terapii. Druga część zabiegu polega na stymulacji punktów akupunktury leżących wzdłuż meridianów na kończynach górnych i dolnych. W tym celu używa się silikonowych nakładek, obsługiwanych przez to samo urządzenie próżniowe co buty. Główny cel tego etapu zabiegu polega na uaktywnieniu energii w meridianach, a przez to podniesienie poziomu witalności pacjenta.

 Długi okres stosowania systemu Vacuflex oraz jego efekty pokazują, że jest on bardzo skuteczną formą terapii. Przynosi ulgę w wielu schorzeniach, między innymi takich jak: choroby kręgosłupa i stawów obwodowych, urazy sportowe, migreny, nadciśnienie i niedociśnienie tętnicze, udary mózgu, niedowłady, choroby układu pokarmowego, stany permanentnego zmęczenia, stresy, depresje, bezsenność, nadpobudliwość u dzieci, alergie, łuszczyca, astma, infekcje, uzależnienia, zaburzenia menstruacyjne, spadek potencji, bezpłodność. Zabiegi w systemie Vacuflex powinny być wykonywane co najmniej raz w tygodniu. W urazach (skręceniach) stawu skokowego częstotliwość wykonywania zabiegów to raz, a nawet dwa razy dziennie przez okres 3 - 7 dni. Jest to terapia łagodna i przyjemna dla pacjenta. Przynosi często zaskakująco dobre efekty, szczególnie u osób wrażliwych na tego rodzaju bodźce lecznicze.

(Wykorzystano informacje ze strony www.refleksoterapia.pl za zgodą właściciela strony)

Więcej na   www.vacuflex.wroclaw.pl


Copyright © 2007 spatium.pl