[Rozmiar: 585191 bajtów] [Rozmiar: 585191 bajtów]  DŹWIĘKOWA TERAPIA KAMERTONAMI

Od dzieciństwa jestem miłośniczką muzyki klasycznej i odczuwam lecznicze działanie dźwięków, zwłaszcza w “żywych” koncertach lub recitalach, na moje ciało, umysł i ducha. Dlatego też, kiedy około 2005 roku wpadła mi w ręce książka Fabiena Maman - “Rola Muzyki w XXI wieku” wiedziałam, że na pewno zechcę połaczyć refleksoterapię stóp i twarzy z leczniczą mocą dźwięku.

Fabien Maman – wspaniała osobowość muzyczna z Francji, również kompozytor, który ze swoim kwintetem zjeździł cały świat, ma niezwykły dar wczuwania się w muzyczne przekazy Wszechświata i odczytywania zawartych w nich kodów informacyjnych podnoszących wibracje człowieka na wyższe poziomy ducha. Jego unikalny dar słyszenia energii podczas seansów akupunktury zaowocował tym,że w 1977 roku sam został akupunkturzystą, zajął się również dalekowschodnimi sztukami walki, co jeszcze bardziej pogłębiło Jego postrzeganie tzw. “Czystego Dżwięku”. Uderzyła mnie Jego niezwykła pokora względem mądrości Wszechświata, bijąca z Jego tekstów. Myślę, że Jego motto, to “Patrzcie, jaka piękna jest Muzyka”, a nie “Patrzcie, jak JA pięknie gram”, chyba rzadkośc pośród współczesnych artystów...
Jego pasje i badania przyczyniły się do opracowania systemu leczenia dźwiękami kamertonów na podstawie obserwacji właściwości i parametrów muzycznych punktów akupunktury. W 1981 roku, przez około 1.5 roku badał naukowo wraz z Helene Grimal, biologiem uniwersyteckim z Paryża, jak dżwięk kamertonów, głosu ludzkiego, ksylofonu, i inne wpływają na komórki ludzkie, zarówno zdrowe, ale przede wszystkim te chore, zwłaszcza nowotworowe. Dokładny opis i zdjęcia rozbijanych dźwiękiem komórek nowotworowych dostępne są w ww.pozycji.
Ponadto, opisał również dokładnie wpływ większości skal muzycznych na zdrowie człowieka, na odczytywanie energii przodków, energii kosmicznej i wiele innych w oparciu o 5 Elememtów, ale też i innych systemów. W 1987 roku powołał do istnienia Akademię Dźwięku, Koloru i Ruchu, której studenci w każdej porze roku wykonują tzw.” koncerty harmonizujące “ - muzyka – skala, użyte instrumenty, ruch i kolory są wówczas w zgodności z daną porą, słuchacze zatem i wykonawcy są we wspaniałym rezonansie z energiami ziemskimi oraz uniwersalnymi.

W Polsce tematykę tę podjęła Barbara Romanowska, która również założyła Akademię Dźwięku w Gdańsku, prowadzi kursy leczenia kamertonami, terapie indywidualne, pisuje książki o leczeniu dżwiękami, śpiewa i wydaje płyty.
www.BarbaraRomanowska.comCopyright © 2007 spatium.pl