[Rozmiar: 585191 bajtów] [Rozmiar: 585191 bajtów]

  Nie bój się być cały i zdrowy!
Bądź przyczyną, a nie efektem!

[Rozmiar: 963491 bajtów]


  POTĘGA REFLEKSOTERAPII

  Refleksoterapia to terapia holistyczna - "holos" z języka greckiego oznacza "cały"- i jako taka wymaga traktowania człowieka jako niepodzielnej całości, obejmującej Ciało, Umysł i Ducha, których pierwsze litery tworzą słowo: CUD. Refleksolog nie wyodrębnia choroby i nie leczy jej objawowo. Nie skupia się też na stwarzającym problem narządzie czy układzie, ale rozważa zaistniałą dolegliwość w kontekście całego organizmu.
Terapia uciskowa punktów refleksologicznych powoduje reakcje fizjologiczne, które stymulują potencjał samouzdrawiania organizmu.
Refleksoterapia wspomagana działaniem na meridiany - kanały energetyczne w naszym ciele - usprawnia krążenie krwi i limfy, reguluje pracę wszystkich układów w ciele (na czele z układem hormonalnym), wzmacnia odporność, działa też przeciwbólowo oraz oczyszcza organizm ze złogów wapniowych i toksyn." Ludzka stopa jest precyzyjnie zharmonizowanym mechanicznym arcydziełem, które straciło swoje znaczenie w historii rozwoju cywilizacji. W dobie powrotu zainteresowania holistycznymi metodami terapii realizuje się pogląd, że stopy odgrywają fundamentalną rolę dla zdrowia i dobrego samopoczucia człowieka."

Inge Dougans

Leonardo da Vinci nazwał stopę "arcydziełem inżynierii i sztuki." Oto piktogram znaleziony w Sakkarze, w grobowcu egipskiego lekarza Ankmahora z ok. 2500-2330 r. p.n.e.
ukazujący, jak dawno temu znano już terapeutyczne właściwości oddziaływania na określone punkty na stopach lub dłoniach. Również Symbole u góry wiele znaczą: piramidy - to energia; sowa - mądrość i wykształcenie, trzy białe ptaki - pokój, zdrowie
i pomyślność, widzimy także instrumenty chirurgiczne używane ówcześnie podczas operacji;
Stopy, dłonie bądź twarz stanowią mikrokosmos organizmu, ponieważ poszczególne receptory, czyli skupiska zakończeń nerwów czuciowych odpowiadają określonym częściom ciała. Jeśli któraś część naszego ciała jest słabsza z powodu infekcji, napięcia, zablokowania energii, etc., punkty te są czułe na ucisk, wręcz bolesne. W ten sposób można sprawdzić i wykazać, co w organiźmie wymaga "naprawy" i oczyszczenia,
i dokonać tego przeprowadzając odpowiednio masaż tych punktów.


INGE DOUGANS - dyrektor i wykładowca w Międzynarodowej Szkole Refleksologii i Terapii Meridianowej w Johannesburgu, której filia znajduje się również w Warszawie z ośrodkami w różnych częściach Polski www.refleksoterapia.pl - połączyła refleksoterapię z tajnikami medycyny chińskiej.
Znajomość przebiegu meridianów - kanałów energetycznych w naszym ciele, a zwłaszcza ich końcowych bądź początkowych odcinków na stopach, dłoniach lub twarzy, pomaga określić, które z nich są zablokowane i wyodrębnić przyczyny energetyczne różnych schorzeń. Na stopach znajduje się 6 fragmentów meridianów penetrujących najważniejsze narządy wewnętrzne. Wszystkie są w czasie masażu stymulowane za pomocą specyficznych technik manualnych. Takie oddziaływanie pomaga usunąć zablokowania energetyczne w meridianach i powoduje tym samym swobodny przepływ energii w ciele.


Copyright © 2007 spatium.pl